Akkor van rá szükség, ha valamilyen oknál fogva a szabályzóban futó programot módosítani kell.
Talán furcsának tűnhet valakinek, hogy utólagos módosításra lehet szükség. Miért nem lesz jó a program elsőre?
Ne felejtsük el, hogy itt egyedi fejlesztésekről van szó, amelyekért nagynevű cégek (például a SIEMENS) a saját PLC-jüket felhasználva egy-két nullával nagyobb összegeket számláznának. És a beüzemelést a helyszínem végeznék, miközben a megrendelő fizeti az utazási, szállás és egyéb költségeiket a reggelitől a vacsoráig. És ez nem jelenti azt, hogy nem lesz szükség további módosításokra.
Ezt mi – ön és én – közösen megspóroljuk. Én módosítom a programot, beégetem az új csipet, és egy műanyag tokban levélben elküldöm önnek. Ön pedig rászán tíz percet, vagy egy negyed órát, és kicseréli. A régi csipet visszaküldi.
Így nem fenyeget az a veszély, hogy elfogy a költségvetési keret, mielőtt még a szabályzó teljesen tökéletes lenne.
Ha porszem van a gépezetben, azt az ön segítségével lehet megtalálni. Arra lenne szükség, hogy amikor olyan üzemállapotot tapasztal, ami ön szerint nem helyes, akkor a kijelzőn látható ÖSSZES adatot írja fel és küldje el nekem. (hőmérsékletek, bemenet-kimenet, egyéb szöveges üzenetek). Így pontosan be tudom határolni a hibát és ki is tudom javítani egy csere csip formájában vagy esetleg a helyszínen. Ilyen információ nélkül csak találgathatok és nehezen jutunk előbbre.
- A szabályzót áramtalanítani kell. A saját főkapcsolója is alkalmas erre, ha nem szereli ki a panelt a dobozból. De ha igen, akkor a villanyóránál áramtalanítson.
- Le kell szerelni a fedelet.
- Szükség esetén a panelt ki kell emelni a dobozból. Erre akkor van szükség, ha valamilyen okból nem fér hozzá a csiphez. A kiszerelést a következőképpen kell végezni:
- Meg kell számozni az összes stekkert, hogy ne keveredjenek össze. Vagy szigetelő szalaggal megjelöli a stekkerekre menő kábeleket. Készítsen egy skiccet, hogy melyiket hová kell majd visszadugni.
- Le kell húzni az összes stekkert
- Ki kell tekerni a rögzítőcsavarokat
- Le kell szerelni a doboz oldalán vagy a fedélen lévő kis főkapcsolót. Egy fogóval vagy villáskulccsal le kell tekerni a rögzítő anyákat, és a kapcsolót ki kell húzni a furatból.
- Óvatosan ki kell emelni a panelt
- Meg kell nézni, hogy a csip egyik végén a kis félkör alakú beszúrás merre néz.(lásd rajzok lejjebb)>
- Egy kicsi csavarhúzót kell óvatosan a csip és a foglalat közé befeszegetni, miközben a chip egyik fele kiemelkedik. Figyelem, nem a foglalatot kell a NYÁK panelról lefeszegetni!
- A csavarhúzót óvatosan be kell tolni a csip alá, és régi csipet ki kell emelni
- Az új csipet a foglalatba kell illeszteni, ügyelve a félkör alakú beszúrás irányára
- Ellenőrizni kell, hogy minden láb a helyén van-e
- Óvatosan be kell nyomni a csipet a foglalatba
- Vissza kell rögzíteni a panelt a helyére ha előzőleg kiszerelte azt
- Vissza kell dugdosni a stekkereket ha előzőleg lehúzta őket
- Vissza kell szerelni a kapcsolót ha előzőleg kiszerelte
- Vissza kell szerelni a fedelet
- Vissza kell kapcsolni az áramot
A csip elhelyezkedése a kicsi szabályzóban
A csip elhelyezkedése a nagy szabályzóban